Агрогруп

Новини агрохолдингу Мрія

Уже третій рік в одній з найбільших агрокомпаній України – агрохолдингу Мрія – вирують пристрасті.

 

Після оголошення дефолту по погашенню облігацій компанія встигла попрощатися з засновниками холдингу, перейти під контроль кредиторів і отримати новий топ-менеджмент. Довгий час компанія не могла домовитися про реструктуризацію боргів з найбільшими кредиторами, серед яких Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

В кінці травня Мрія таки досягла компромісу з IFC і  потроху повертає контроль над раніше втраченими земельними масивами. А днями компанія підготувала свіжу фінансову звітність.

Агрохолдингом стали цікавитися потенційні покупці.

Незважаючи на узгоджені з кредиторами позиції, відновлення інтересу до компанії, стабільної діяльності холдингу, в операційній роботі підприємства відбуваються катаклізми. Влітку минулого року автотранспортне підприємство холдингу захопили невідомі.

У Мрії вважають, що до захоплення причетні екс-власники – сім’я Гута. А днями компанія виявила підпал декількох одиниць техніки вартістю $ 300 000.

Керівник агрохолдингу Мрія Саймон Чернявський про поточну ситуацію в компанії і перспективі всієї галузі.

Про БОРГИ: “З РОДИНОЮ ГУТ НЕ СПІЛКУЄМОСЬ, АЛЕ часто стикаюсь з ЇХ ЛЮДЬМИ І “СПОРТСМЕНАМИ ”

– Нещодавно Мрія повідомила про те, що досягла якогось компромісу з більшістю кредиторів. Розкажіть, чому переговорний процес був настільки затяжним? Які умови реструктуризації погодили: сума боргу, термін, відсотки – всі подробиці.

– Дійсно, нещодавно ми оприлюднили домовленість, досягнуту з IFC. Це останній забезпечений кредитор, з яким ми прийшли до консенсусу; Зараз оформляємо домовленості документально і можемо приступати до імплементації угоди.

Загальні умови реструктуризації не змінилися, за винятком зниження процентних ставок, які повинні бути виплачені незабезпеченим кредиторам протягом перших трьох років. Подробиці я розголошувати не можу.

Чому так довго? Є кілька чинників. Один з них пов’язаний з кадровими змінами всередині самої IFC: нові люди, які не знайомі з реструктуризацією Мрії, стали відповідальними за цей процес і повинні були вникнути в нього належним чином, а ми в свою чергу – пояснити.

Крім того, кредиторів у Мрії кілька десятків, і від багатьох ми отримали коментарі та побажання щодо спрощення процедури і структури імплементації. Ми постаралися максимально їх врахувати, особливо з боку українських кредиторів, для яких ця процедура складніше, і провели роботу над спрощенням юридичних процедур.

У всьому цьому тривалому процесі важливу роль зіграла підтримка як з боку кредиторів, так і з боку нашої держави. Для наших іноземних інвесторів Мрія – це показовий кейс захисту їх інтересів в Україні.

 

КОРИСНІ ДАНІ

 

– Чи всі кредитори тепер згодні піти на поступки Мрії? Наскільки я пам’ятаю, IFC і  кілька банків не хотіли йти на поводу у компанії.

Є тільки група кредиторів, які намагаються врятувати бізнес. І група консультантів, включаючи новий менеджмент, найнята для цього кредиторами. Тому мова не йде про поступки Мрії. У кредиторів є фінансові радники, які супроводжують процес реструктуризації. Вони спільно з новим менеджментом формують пропозиції. Роль менеджменту в цьому процесі – протестувати життєздатність таких планів, можливість їх реалізації і в результаті імплементувати.

Залишити відповідь